brak komentarzy

Święta Bożonarodzeniowe w Parafii Prawosławnej w Krakowie

Tegoroczne Świąteczne uroczystości w krakowskiej parafii rozpoczęły się w dzień Wigilii, kiedy o poranku sprawowane były Św. Liturgie Bazylego Wielkiego w Krakowie, Wieliczce i Skawinie. Po południu parafianie wraz z duchowieństwem zebrali się za stołem wigilijnym, aby podzielić się prosforą, kutią i tradycyjnym barszczem z uszkami. Przed północą rozpoczęły się główne uroczystości Bożonarodzeniowe. W krakowskiej cerkwi sprawowane były nabożeństwa Wielkiego Powieczerza, Jutrzni i Św. Liturgii. Rano, w pierwszy dzień Świąt nasi wierni mogli uczestniczyć w drugiej Św. Liturgii Bożonarodzeniowej w Krakowie oraz w Zakopanem. W samo południe, na zaproszenie Burmistrza Miasta Wieliczki, Pana Artura Kozioł, proboszcz parafii – ks. Jarosław Antosiuk wraz z kolędnikami z krakowskiego Bractwa Młodzieży Prawosławnej wzięli udział w świątecznym spotkaniu dla prawosławnych mieszkańców miasta, a szczególnie uchodźców z Ukrainy. Spotkania odbyły się na Dworcu w Wieliczce i ośrodku dla uchodźców w Grabiach. W pierwszy i drugi dzień Świąt domy naszych parafian odwiedzali niestrudzeni kolędnicy, niosąc radosną nowinę o Nowonarodzonym Zbawicielu. Po niedzielnym nabożeństwie odbyła się Choinka parafialna, podczas której nasi najmłodsi parafianie przygotowali pod opieka Matuszka Kseni Antosiuk spektakl „Zaczarowany książę”. Po spektaklu przyszedł czas na wspólne kolędowanie i poczęstunek.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.