brak komentarzy

Stowarzyszenie polonistów w naszej parafii

Dnia 27.09.2019 roku w progi naszej parafii zawitali krakowscy nauczyciele języka polskiego. Ksiądz proboszcz Jarosław Antosiuk ciepłym słowem przywitał wszystkich zebranych. Po czym opowiedział pokrótce o historii Kościoła powszechnego oraz Kościoła prawosławnego. Nie zabrakło także przytoczenia krótkiej historii naszej parafii.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie języka liturgicznego. Poloniści mogli zobaczyć teksty liturgiczne zapisane w triodrionie. Spotkanie w cerkwi zakończyło się wykonaniem utworów na dwa i cztery głosy takich jak: „Maryje Diewo”, „Otcze nasz”.

Ksiądz Proboszcz pozdrowił wszystkich zebranych, podziękował za przybycie, a chór pod dyrekcją matuszki Kseni zaśpiewał: „Mnogaja leta”.

Spotkanie uwieńczyła znajdująca się w naszej parafii wystawa p. Bogdana Martyniuka oraz ciepła herbatka.

Zostaw komentarz

Musisz być $ slogged w$ S , aby dodać komentarz.