brak komentarzy

Obóz roboczy BMP w Częstochowie

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Atanazego Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego w dniach 3-5 lipca 2020 roku odbył się pierwszy w diecezji łódzko – poznańskiej obóz roboczy. Został on zorganizowany przez Zarząd Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Łódzko – Poznańskiej w częstochowskiej parafii.

Silna młodzież w osiemnastoosobowej grupie z Łodzi oraz Krakowa wraz z ks. Adamem Weremijewiczem opiekunem duchowym BMP działającego przy łódzkiej katedrze, oraz opiekunem duchowym BMP Diecezji łódzko-poznańskiej ks. Marcinem Bielawskim w piątkowy poranek przyjechali do Częstochowy, aby pomóc w pracach porządkowych przy cerkwi oraz plebanii. Prace polegały głównie na uprzątnięciu terenu plebanii, skoszeniu trawy wokół cerkwi, a także na zaopatrzeniu domu parafialnego w 7 ton węgla na przyszły okres grzewczy. W wolnym czasie młodzi ludzie zwiedzili piękną Częstochowę.

Oprócz pracy fizycznej były także duchowe przeżycia. Wyjazd rozpoczął się molebnem w krakowskiej parafii. Ponadto większość uczestników obozu przystąpiło do Sakramentu Spowiedzi oraz Sakramentu Eucharystii podczas niedzielnego nabożeństwa Świętej Liturgii w Częstochowie.

Na koniec wyjazdu proboszcz miejscowej parafii ks. Mirosław Drabiuk podziękował za pomoc i zaangażowanie młodzieży. Ksiądz dziekan pokładając nadzieję, życzył, aby podobne przedsięwzięcia odbywały się regularnie nie tylko w diecezji łódzko – poznańskiej, ale także innych diecezjach prawosławnych w Polsce.

Więcej zdjęć dostępnych w galerii.

tekst: Alex Pavlenko

foto: ks. Marcin Bielawski, lektor Daniel Grygiewicz, Grzegorz Dzierzęga.

za: http://www.diecezjalp.cerkiew.pl/index.php/aktualnosc/item/341-oboz-roboczy-bmp-w-czestochowie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.