brak komentarzy

Boże Narodzenie Zakopane 2020

W wigilię Bożego Narodzenia 6.01.2020 roku o godzinie 14.00 w kaplicy na Jaszczurówce w Zakopanem odbyło się nabożeństwo całonocnego czuwania.

         „Z nami Bóg”! Tymi słowami proroctwa biblijnego w wielkim powieczerzu Matka Cerkiew wprowadza wierzących w sakramentalną uroczystość jaką jest Boże Narodzenie. W Starym Testamencie prorok Izajasz przepowiedział: „Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel, co znaczy z nami Bóg!” (Iz. 7.14). Wspominając słowa proroka Izajasza, Cerkiew przekazuje wiernym znaczenie tego wielkiego wydarzenia: „Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem, które On twierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd i na wieki…” (Iz. 9-6).

         W kaplicy na Jaszczurówce zebrali się liczni wierni aby przywitać Nowonarodzonego Jezusa Chrystusa. Oprócz miejscowych parafian świętowali także goście z zagranicy, Krakowa oraz Warszawy. Po nabożeństwie ks. Marcin Bielawski zwrócił się do wiernych słowami pozdrowienia życząc aby Nowonarodzony Chrystus narodził się w sercach oraz wspierał Swoją łaską w każdym dniu życia.

Następnie odbyło się wspólne kolędowanie, po czym każdy wrócił do swoich domów na uroczystą kolację wigilijną.

zdjęcia: Andrzej Pawlak

Fotorelacja p. Macieja Jonka:
http://24tp.pl/n/64305?fbclid=IwAR3YuHmPZHqJK69am5qaJWiWdHOSS3QznPITiaJGYV3JWAsP7ju2L5VGksE

Zostaw komentarz

Musisz być $ slogged w$ S , aby dodać komentarz.