brak komentarzy

Spotkania studentów w krakowskiej parafii

W dniu dzisiejszym odbyła się oficjalna inauguracja Roku Akademickiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uroczystość rozpoczęła się od wykonania przez Chór Akademicki UJ „Camerata Iagellonica” pieśni „Gaude Mater Polonia”. Następnie rektor uczelni przywitał wszystkich zebranych gości oraz wygłosił przemowę. Po uroczystej immatrykulacji studentów z pierwszego roku odbył się pierwszy w semestrze wykład inauguracyjny pt.: „Chirurg XXI wieku: technolog czy nadal artysta?” wygłoszony przez prof. Piotra Chłosta, kierownika Kliniki Urologii UJ CM. Parafię Prawosławną w Krakowie na uroczystościach reprezentował ks. mgr Marcin Bielawski.

Rozpoczęcie Roku Akademickiego oznacza, że wznawiamy po wakacyjnej przerwie środowe spotkania dla młodzieży i studentów  przy krakowskiej cerkwi. W najbliższą niedzielę – 6 października zapraszamy na nabożeństwo w intencji studentów i nauczycieli akademickich. Od przyszłej środy – 9 października, zapraszamy na cotygodniowe spotkania po Akatyście. Spotkania maja charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

W każdą środę:  Akatyst godz. 17.00;     Spotkanie z duchownym godz. 18.00.      Kraków, ul. Szpitalna 24.

Zapraszamy!

zdjęcie zob.: https://www.uj.edu.pl/wiadomosci/-/journal_content/56_INSTANCE_d82lKZvhit4m/10172/143532654?fbclid=IwAR3vqtyaWI906GJ4mjklSE2fxs96iZgUC1_zVGOM8MUoYVWJfNgUr9pyAXs

Zostaw komentarz

Musisz być $ slogged w$ S , aby dodać komentarz.