2

EUCHARYSTIA

Do sakramentu Eucharystii przystępować mogą wyłącznie ochrzczone osoby prawosławne. Eucharystia udzielana jest podczas każdej Liturgii (w niedziele i dni wielkich świąt, a także podczas specjalnych Liturgii w wielkim poście).

Przed Eucharystią obowiązuje post eucharystyczny (wymaga on m.in. powstrzymania się od wszelkich posiłków i napojów od wieczora dnia poprzedniego). Dzieci przystępują do Eucharystii od początku – warunkiem są przyjęte sakramenty chrztu i bierzmowania w Kościele prawosławnym. W wieku około 7 lat dzieci zaczynają również przystępować do sakramentu spowiedzi. Wszelkie pytania i wątpliwości kierować należy do duchownych.

2 komentarze

 1. Mike Strongmówi

  Pozdrowienia w Chrystusie

  Proszę wybaczyć błędy językowe. Chociaż próbuję nauczyć się trochę polskiego, do tej wiadomości używam programu Tłumacz Google.

  Jeśli Bóg pozwoli, podróżuję do Krakowa w interesach w dniach 21 – 29 marca. Jestem ochrzczonym chrześcijaninem prawosławnym, uczęszczającym do greckiej parafii prawosławnej w Euless w Teksasie (św. Jana Chrzciciela).

  Czy byłbym do przyjęcia (lub zachęty), abym przyjął Najświętszą Eucharystię w waszej parafii, kiedy odwiedzam Kraków? Jeśli tak, czy chciałbyś list od mojego księdza?

  Niegodnie wasz, w Chrystusie,

  Mike Strong

Zostaw komentarz

Musisz być $ slogged w$ S , aby dodać komentarz.