brak komentarzy

Wybory do Rady Parafialnej

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Atanazego Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego dnia 15 grudnia 2019 roku w naszej parafii odbyły się wybory nowej Rady Parafialnej.

Po Św. Liturgii, ks. Mikołaj Dziewiatowski jako delegat Biskupi, przypomniał zebranym zasady wyboru poszczególnych członków Rady oraz zasady jej funkcjonowania.

Głosowanie wyłoniło nowy skład w osobach:
Starosta – Andriej Połosenko,
Członkowie: Aleksandra Krakowiak, Zbigniew Olszak, Paweł Grześ, Marianna Radu.

Drugim, bardzo ważnym tematem poruszonym na Zebraniu Parafialnym było omówienie przedstawionych przez proboszcza – o. Jarosława Antosiuka i Biuro architektoniczne B.V.F.K. STUDIO Barbara Filipowska i Wasilij Karpow propozycji koncepcji przyszłej krakowskiej świątyni. Uczestnicy, niemal jednogłośnie wybrali trzecią z przedstawionych koncepcji, która będzie materiałem do dalszych prac projektowych.

Przypomnijmy, iż we wrześniu bieżącego roku Rada Miasta Krakowa w odpowiedzi na wniosek Jego Ekscelencji Atanazego, Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego wyraziła zgodę na sprzedaż z 95% bonifikatą nieruchomości z przeznaczeniem na budowę nowej prawosławnej świątyni w Krakowie. Serdecznie prosimy o modlitewne wsparcie naszych starań.

zdjęcia: Tadei Makarchuk, ks. Marcin Bielawski

Zostaw komentarz

Musisz być $ slogged w$ S , aby dodać komentarz.