brak komentarzy

Młodzież z Diecezji Łódzko Poznańskiej w Zakopanem

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Atanazego Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego, w dniach 24-26 stycznia 2020 roku, jako członkowie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Łódzko-Poznańskiej z Krakowa, Kielc, Łodzi oraz Sosnowca odwiedziliśmy Zakopane.
Wyjazd miał na celu integrację oraz zapoznanie naszych Bratczyków. W podróż wyruszyliśmy w piątek, jadąc autokarem z Krakowa do Zakopanego. Po przybyciu zjedliśmy kolację oraz udaliśmy się do naszego domku, aby rozdzielić pokoje oraz się rozpakować. Już wtedy mieliśmy okazję, aby porozmawiać z uczestnikami wyjazdu. Dzień zakończyliśmy wieczornymi modlitwami z Batiuszką.
Drugiego dnia, w sobotę, z rana uczestniczyliśmy w Świętej Liturgii w kaplicy na Jaszczurówce w Zakopanem. Po wspólnej modlitwie zostaliśmy ugoszczeni śniadaniem przez Starościnę. Następnym punktem naszego planu był długi, oraz przyjemny spacer po Zakopanem. Zobaczyliśmy przepiękny krajobraz gór, oraz uroki miasta. Ciekawą atrakcją był również wjazd koleją linowo – terenową na Gubałówkę. Na szczycie podziwialiśmy widoki, oraz szczyty gór. Kolejnym punktem programu był kulig, uważany przez wielu z nas jako niesamowite przeżycie. Przejażdżka saniami po ośnieżonych zboczach gór była dla nas niezapomnianą przygodą, która zakończyła się pieczeniem oscypków oraz kiełbasek na ognisku. Spędziliśmy wtedy świetnie czas śpiewając najbardziej znane ludowe pieśni grając na różnych instrumentach.
Tak jak w sobotę zakończyliśmy dzień modlitwami wieczornymi, tak też o poranku w niedzielę nie mogło nam zabraknąć modlitwy porannej. Po śniadaniu udaliśmy się na ostatni spacer po Gubałówce, była to okazja aby pożegnać się z górami oraz śniegiem.

Relacja i zdjęcia z wydarzenia

Nabożeństwa w Zakopanem są sprawowane w każdą ostatnią sobotę miesiąca, w Kaplicy na Jaszczurówce o godz. 10.00. Więcej o nabożeństwach w Zakopanem: Zakopane – nabożeństwa prawosławne

zdjęcia: lektor Daniel Grygiewicz, m. Zofia Bielawska

Zostaw komentarz

Musisz być $ slogged w$ S , aby dodać komentarz.