brak komentarzy

Biskup Atanazy w naszej parafii

W dniach 26 – 27. 10. 2019 r. krakowską parafię odwiedził Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Atanazy Biskup Łódzki i Poznański. Władyka przewodniczył sobotnio niedzielnym nabożeństwom.

W niedzielę na Świętej Liturgii po odczytaniu fragmentu Ewangelii Władyka wygłosił homilię, w której zaznaczył jak ważne są relacje z durgim człowiekiem przyrównując do ziarna, które upadło na dobrą glebę i przyniosło owoc. Władyka wyjaśnił, że siewcą jest sam Bóg, a ziarna, które zasiewa to Słowo Boże podkreslając, że jeśli człowiek ma kamienne serce to nie przyjmie Słowa. Władyka zaznaczył, że należy mieć miłość w sercu do Boga i do drugiego człowieka. Wtedy każdy przyjmie Słowo Boże i zakorzeni je na tyle, że przyniesie owoc taki jak prawdziwa pokuta, modlitwa i miłość.

Po Świętej Liturgii odbył się molebień przed relikwiami św. Piotra i Fewronii o pomnożenie miłości w rodzinach i małżeństwach.

Biskup Atanazy dokonał także poświęcenia mieszkań proboszcza oraz wikariusza.

W poniedziałek Władyka razem z ks. proboszczem Jarosławem udali się do Prezydenta Miasta Krakowa Pana Jacka Majchrowskiego, aby wyrazić wdzięczność za podjęcie historycznej decyzji o przyznaniu działki na budowę nowej świątyni prawosławnej.

 

zdjęcia: lektor Daniel Grygiewicz, m. Zofia Bielawska

Zostaw komentarz

Musisz być $ slogged w$ S , aby dodać komentarz.